323282334818658

Masz zamiar podpisywać rzeczy swojego dziecka do przedszkola?

Oto najprostszy sposób na ładny napis.

W dowolnym programie typu Word napisz imię dziecka i wybierz czcionkę, która najbardziej Ci się podoba. Możesz też pobrać ciekawe darmowe czcionki w internecie-są ich tysiące! Powiększ czcionkę żeby względem kartki poziomej A4 imię miało odpowiedni rozmiar.

Wydrukuj i wytnij prostokąt z imieniem.

Teraz podłóż kartkę z napisem pod jedną warstwę np. worka i przekalkuj. Ja użyłam najpierw flamastra, który można kupić w większości pasmanterii. Ma on to do siebie, że po kilku minutach/godzinach (zależy jak mocno się go dociska) znika. Dzięki temu gdyby napis mi się nie spodobał, rozmiar byłby nieodpowiedni albo gdzieś bym się „machnęła” to nie ma problemu bo i tak nie będzie po nim śladu. Można oczywiście od razu zrobić to niespieralnym flamastrem do tkanin. Taki flamaster jest dostępny w zestawie firmy Pentel. Zestaw zawiera czarny flamaster oraz pastele do tkanin. Pasteli osobiście nie lubię ale flamaster daje radę.

Po przekalkowaniu zarysu liter wyciągnij kartkę z imieniem i zastąp ją czystą białą kartką. Po pierwsze nie trzeba będzie pilnować przesuwającej się karteczki z wyciętym imieniem. Po drugie jest to ważne ponieważ bez podłożonej kartki flamaster może przebijać na odwrotną stronę tkaniny worka.

Po skończeniu napisu należy przykryć go czystą kartką i przelecieć żelazkiem. Ma to na celu utrwalenie tuszu z flamastra aby się nie spierał podczas prania.

GOTOWE 🙂

Proste, prawda?

Ps. Wiecie w ilu zastosowaniach można użyć tego zestawu???
Ja osobiście zrobiłam sobie śmieszną koszulkę z napisem “keep calm I’m a mum”. Do tego na pierwszy dzień ojca Tomek zrobił artystyczne dzieło dla Taty. Można zrobić jakieś śmieszne body dla dzieciaków. Ja mam pomysł żeby dla bliźniaków zrobić napisy “ctrl+C” oraz “ctrl+V”. Ogranicza nas tylko wyobraźnia :)))